Straipsniai

Stogas yra viena pagrindinių pastato dalių, dar vadinama penktuoju fasadu. Tai ypatingai svarbi namo dalis: jis saugo nuo atmosferos “išdaigų” ne tik mus, bet ir gyvybiškai svarbias pastato dalis ir konstrukcijas.

Šiuolaikinis aukštos kokybės plieninis stogas gaminamas iš lakštinio plieno, kuris padengtas cinko sluoksniu ir specialia apsaugine dažų danga

Čerpės naudojamos stogams dengti jau daugiau nei 3 000 metų. Jos pasiekė šiaurinę Europos dalį viduriniaisiais amžiais. Kitais žodžiais tariant, tai yra laiko išbandyta medžiaga. Ir tuo neverta abejoti: gerai uždengtas čerpių stogas gana dažnai tarnauja tiek pat, kiek ir namas. Dėl šios priežasties čerpių stogas yra geriausia investicija.

Prilydomos stogo dangos, turi savyje pakankamą bituminės masės sluoksnį, kurį pakaitinus dujų degikliu ar kitu liepsnos šaltiniu, dangos prilydomos prie paruošto pagrindo, nenaudojant papildomų klijuojančių medžiagų. Pagal dengiamosios masės sudėtį stogo dangos skirstomos į oksiduoto bitumo stogo dangas, toliau vadinamas bituminėmis ir modifikuoto polimerinėmis medžiagomis bitumo.

Stogas - pastato konstrukcija, esanti pastato viršuje ir sauganti pastatą nuo kritulių. Konstrukciniu požiūriu stogas susideda iš kelių elementų, kurie turi funkcionuoti kompleksiškai. Tie elementai yra: laikančioji konstrukcija, garo izoliacija, šilumos izoliacija, vėdinama ertmė (esant reikalui), apatinė stogo dangos konstrukcija, stogo danga.